Skip to content

Co oznacza sen o błyskawicy?

  Jest wiele przyczyn, z powodu których masz sny. Sny mogą być sposobem na poukładanie sobie wydarzeń danego dnia, mogą pomóc Ci zgłębić Twoje emocje, a czasami są zwyczajnie dziwne.

  Lecz dlaczego miewasz sny o piorunach i burzach?

  Advertisements

  Istnieje kilka różnych sposobów interpretacji snów z takim motywem. Niektórzy eksperci od snów wierzą, że burze w snach odzwierciedlają stan emocjonalny — że kiedy widzisz błyski piorunów i słyszysz grzmoty, symbolizują one Twoje wewnętrzne zawirowania.

  Burza może też obrazować wewnętrzną walkę lub konflikt między świadomością a podświadomością — jak wtedy, gdy próbujesz coś zrobić, ale wiesz, że to złe.

  Pioruny i burze mogą być metaforą Twoich lęków lub niepokojów, których nie jesteś w stanie komfortowo wyrazić w prawdziwym życiu.

  Advertisements

  Jeżeli ostatnio śniłeś o błyskawicach lub burzach, w tym artykule postaramy się wyjaśnić, jaką wiadomość próbuje przekazać Ci ten sen.

  Sen o błyskawicy (ogólne znaczenie)

  Błyskawica jest zjawiskiem naturalnym i jest uważana za jedną z najpotężniejszych sił przyrody. W snach piorun symbolizuje moc i wielką energię, lecz ta energia nie zawsze musi być pozytywna. Najczęściej jest zupełnie odwrotnie.

  Podobnie jak burze, sny o piorunach mogą być interpretowane na różne sposoby w zależności od kontekstu danego snu.

  Przykładowo, jeżeli widzisz błyskawicę na bezchmurnym niebie, oznacza to, że coś w domu lub pracy idzie nie po Twojej myśli. Być może masz kłopoty z bliską Ci osobą, która nie podziela Twojej wizji życia ani planów na przyszłość.

  Alternatywnie, jeżeli nie widzisz błyskawicy, ale nadal słyszysz grzmot, może to zwiastować, że wkrótce w Twoim życiu nastąpią poważne zmiany, które wpłyną zarówno na Twoje życie osobiste, jak i na ścieżkę kariery.

  Advertisements

  Piorun we śnie może być też odzwierciedleniem silnych emocji, które tłumisz w sobie, takich jak gniew lub frustracja z powodu sytuacji, która niedawno miała miejsce. Może to być także oznaka, że w Twoim życiu dzieje się coś, co nie do końca rozumiesz lub czego się boisz.

  Sen, w którym ukrywasz się przed piorunami, świadczy o Twoich próbach ucieczki przed czymś, co obecnie dzieje się w Twoim życiu. Starasz się schować przed konsekwencjami czegoś, co zrobiłeś lub powiedziałeś.

  Zdjęcie widziane w snach wskazuje na Twoją zdolność do jasnego widzenia rzeczy i uchwycenia ich aparatem. Jeśli masz sen o sfotografowaniu pioruna, to najpewniej masz wrażenie, jakby Twoje życie toczyło się zbyt szybko i przez to nie masz czasu, by skupić się na tym, co jest dla Ciebie najważniejsze.

  Dźwięk grzmotu jest ostrzeżeniem przed nadchodzącym niebezpieczeństwem. Jeżeli usłyszysz w swoim śnie grzmot, musisz się przygotować na to, że wydarzy się coś złego. Grzmot symbolizuje także władzę i autorytet.

  Gdy z kolei w swoim śnie widzisz błyskawicę, ale nie słyszysz grzmotu, jest to znak, że będziesz zmuszony stawić czoła problemom, które będą trudne do rozwiązania, lecz będziesz w stanie przezwyciężyć wszystko, dzięki swojej inteligencji i mądrości.

  Advertisements

  Sen, w którym piorun uderza w kogoś, przepowiada, że czeka Cię duża kłótnia z pewną osobą. Jeżeli we śnie widzisz, jak piorun trafia w człowieka, po czym ten umiera, wskazuje to, że stracisz panowanie nad sobą przez jakąś osobę, najprawdopodobniej kogoś ze swojego miejsca pracy.

  Sen o zobaczeniu błyskawicy w oddali

  Jeśli we śnie widzisz błyskawicę z daleka, ukazuje to, że niedługo czeka Cię nowy rozdział Twojego życia. Najprawdopodobniej przeszedłeś ostatnio przez ciężkie chwile, a teraz nadszedł czas, byś ruszył dalej i zaczął coś nowego.

  Otacza Cię teraz mnóstwo energii, więc powinieneś wykorzystać tą szansę, by wprowadzić pozytywne zmiany w swoim życiu.

  Sen o porażeniu piorunem

  Błyskawica jest potężną i niszczycielską siłą, więc sen o byciu porażonym przez nią może być interpretowany jako metaforę jakiejś niszczycielskiej siły w Twoim życiu.

  Jednak dokładne znaczenie zależy od kontekstu snu o uderzeniu pioruna. Jeśli w swoim śnie zostaniesz uderzony przed piorun w szczerym polu, może to pokazywać Ci, że nie masz wokół siebie nikogo, kto pomoże Ci w trudnym czasie.

  Advertisements

  Porażenie piorunem podczas jazdy samochodem może wskazywać na poczucie utraty kontroli nad własnym życiem.

  Uderzenie pioruna w pracy lub szkole mówi, że to Twoja praca lub studia wywołują problemy w Twoim życiu.

  Sen o uderzeniu pioruna w pobliżu Ciebie

  Sen, w którym błyskawica uderza blisko Ciebie, może ukazywać, że czujesz się na siłach i jesteś przygotowany, by podjąć się nowych wyzwań. Taki sen może także ostrzegać Cię, że jesteś zbyt pewny siebie i jeśli nie dokonasz żadnych zmian w życiu, może to doprowadzić do poważnych problemów.

  Gdy we śnie bardzo się przestraszysz, bo piorun uderzy blisko Ciebie, to taki sen może być oznaką, że jesteś nieprzygotowany na coś ważnego, co niedługo czeka Cię w życiu.

  Sen o piorunie uderzającym w Twój dom

  Sen o uderzeniu pioruna w Twój dom może być podpowiedzią, że powinieneś zacząć działać, zanim będzie za późno. Sen może być ostrzeżeniem, byś zwrócił większą uwagę na to, co dzieje się wokół Ciebie, bo jeśli tego nie zrobisz, możesz znaleźć się w niebezpieczeństwie.

  Advertisements

  Uderzenie błyskawicy w dom może być też symbolem niebezpieczeństwa i zniszczenia. Można to interpretować tak, że przechodzisz obecnie przez trudny okres i nie masz innego wyjścia niż z całych sił z tym walczyć. Sam musisz znaleźć rozwiązanie swoich problemów, nie możesz jedynie polegać na innych.

  Sen o porażeniu piorunem bliskiej osoby

  Sen, w którym piorun uderza w bliską Ci osobę, jest bardzo powszechnym snem i może oznaczać, że po prostu martwisz się o osobę ze swojego snu. Taki sen może też podpowiadać, że osoba ze snu przechodzi obecnie przez trudny okres, a Ty czujesz, że nie jesteś w stanie jej pomóc.

  Jeżeli śnisz, że piorun uderza w Twojego partnera, to sen może odzwierciedlać Twój strach przed utratą ukochanej osoby z powodu jakiegoś zewnętrznego zagrożenia (na przykład zaangażowania trzeciej osoby w Wasz związek).

  Sen o błysku pioruna oświetlającym coś

  Błysk pioruna oświetlający coś może obrazować to, że znalazłeś się na rozdrożu w swoim życiu. Taki sen może również podpowiadać Ci, że powinieneś dokładniej przyjrzeć się czemuś.

  Sen o błysku pioruna, który oświetla całe niebo, może być zapowiedzią wielkiej zmiany. Światło błyskawicy może symbolizować coś nowego lub ekscytującego, co pojawi się w Twoim życiu.

  Advertisements

  Sen o oślepiającej Cię błyskawicy

  Sen, w którym zostajesz oślepiony przez błyskawicę, wskazuje na szokujący nowy rozdział Twojego życia, który jest tak przytłaczający, tak nieoczekiwany i tak zaskakujący, że nie widzisz nic poza tym. Być może jest to powiązane z poważną zmianą, która jeszcze się nie wydarzyła lub już się wydarzyła.

  Jeśli masz sen o oślepieniu przez piorun, może to też obrazować to, że masz problem z zaakceptowaniem nowych pomysłów lub nowych sposobów myślenia. Możliwe, że stawiasz opór wobec zmian.

  Sen o błyskawicy uderzającej w drzewo

  Sen o uderzeniu pioruna w drzewo może być symbolem szczęścia lub może ukazywać, że przechodzisz obecnie poważne zmiany.

  Drzewo odzwierciedla stan umysłu, a błyskawica jest symbolem zmian. Jeżeli w Twoim śnie piorun uderza w martwe drzewo, ostrzega to, że nic się nie zmieni na lepsze, jeśli sam nie dokonasz poważnych zmian w swoim życiu.

  Gdy piorun uderza w żywe drzewo w Twoim śnie, jest to oznaka szczęścia, które czeka na Ciebie w przyszłości.

  Advertisements

  Sen o uderzeniu pioruna powodującym pożar

  Sen, w którym widzisz, jak uderzenie pioruna wywołuje pożar, jest przepowiednią, że niedługo doświadczysz poważnej zmiany w swoim życiu.

  Twoje relacje z innymi ludźmi ulegną zmianie, podobnie jak Twoje życiowe cele i ambicje.

  Sen o błyskawicy na morzu

  Sen, w którym jesteś na otwartym morzu i patrzysz na błyskawice, jest oznaką niebezpieczeństwa.

  Gdy we śnie widzisz, jak piorun uderza w wodę, jest to znak, że przechodzisz trudny okres w swoim życiu. Najprawdopodobniej jesteś przytłoczony i nie masz pewności co do kolejnych kroków.

  Błyskawica symbolizuje niebezpieczeństwo, a morze obrazuje Twoje emocje. Połączenie tych dwóch elementów wskazuje na to, że Twój stan emocjonalny jest niestabilny i nieprzewidywalny. Być może czujesz, że nie żyjesz w zgodzie z samym sobą lub swoimi bliskimi.

  Advertisements

  Sen o błyskawicy na pogodnym niebie

  Sen tym, że widzisz błyskawicę, lecz w zasięgu Twojego wzroku nie ma żadnych chmur, zwiastuje, że wkrótce w Twoim życiu wydarzy się coś nieoczekiwanego, co będzie bardzo ważne dla Ciebie i Twoich bliskich. To wydarzenie może zmienić całe Twoje życie na zawsze lub przynieść wymierne korzyści Tobie i Twojej rodzinie.

  Taki sen może mieć jednak inne znaczenie. Może on ukazywać, że nic nie idzie po Twojej myśli, a Ty nie podzielasz tych samych celów i ambicji, co Twoi bliscy, co z kolei może prowadzić do konfliktów w przyszłości.

  Sen o piorunie kulistym

  Sen o piorunie kulistym może być ostrzeżeniem, że w Twoim życiu są jakieś nierozwiązane problemy.

  Tego rodzaju sen może też obrazować uczucie niepokoju lub lęku przed czymś, co dzieje się w Twoim realnym życiu. Możliwe, że ostatnio wydarzyło się coś, co sprawiło, że jesteś zdenerwowany lub obawiasz się, co będzie dalej?

  Taki sen może próbować przekazać Ci, że wszystko będzie dobrze, jeśli tylko pozwolisz, by wszystko działo się naturalnie, bez angażowania w to wszystko negatywnych myśli.

  Advertisements

  Jeżeli wciąż zdarza Ci się taki sen, oznacza to, że ewidentnie robisz coś źle.

  Sen o piorunie w różnych kolorach

  Znaczenie snu o czerwonej błyskawicy podpowiada Ci, że powinieneś być bardziej ostrożny w swoim codziennym życiu. Musisz zwracać uwagę na to, co dzieje się wokół Ciebie i starać się nie podejmować pochopnych decyzji.

  Sen o niebieskim piorunie to zapowiedź, że będziesz miał okazję zmienić swoje życie na lepsze. Musisz odpowiednio wykorzystać tą szansę i nie pozwolić, by wymknęła Ci się z rąk.

  Sen o zielonej błyskawicy ma z kolei inną interpretację. Znaczenie tego snu jest takie, że zwiastuje on nadchodzące zmiany w Twoim życiu. Będziesz zmuszony stawić czoła nowym wyzwaniom i przeszkodom na swojej drodze, lecz dzięki ciężkiej pracy i determinacji uda Ci się skutecznie je pokonać.

  Gdy masz sen o żółtym piorunie, to najprawdopodobniej czeka Cię szczęście i sukces w Twojej karierze. Osiągniesz wielkie rzeczy w swojej pracy dzięki ogromnym wysiłkom i całkowitemu poświęceniu się jej.

  Advertisements
  Advertisements