Skip to content

Co oznacza sen o swoim wujku?

  Twój wujek jest człowiekiem, który był przy Tobie, który dawał Ci rady, który Cię wspierał i prowadził przez życie. To nie tylko krewny, to przyjaciel.

  Dlatego miewamy sny o naszych wujkach: gdyż są dla nas tak ważnymi osobami. Ale za tymi snami kryją się też pewne konkretne znaczenia i w tym artykule będziemy o nich mówić.

  Advertisements

  Widok wujka we śnie (ogólne znaczenie)

  Sen o Twoim wujku może być odbiciem tego, jak postrzegasz siebie. Jeżeli masz z wujkiem dobre relacje, może to być znak, że czujesz się pewnie i komfortowo z tym, kim jesteś. Z drugiej strony, jeśli nie byliście blisko w prawdziwym życiu, sny o wujku mogą odzwierciedlać pragnienie ponownego nawiązania kontaktu się z nim.

  Jeśli masz złe przeczucia co do swojego wujka we śnie, pokazuje to, że nie czujesz się komfortowo z tym, kim obecnie jesteś. Być może masz wrażenie, że czegoś brakuje w Twoim życiu, a to wywołuje niepokój.

  Jeśli Twój wujek ma nad Tobą władzę lub autorytet, może to być oznaka urazy. Być może wydaje Ci się, że ktoś przejął Twoje życie i stał się zbyt kontrolujący.

  Advertisements

  Z drugiej strony, jeśli wujek miał duży wpływ na Ciebie, kiedy byłeś dzieckiem i pomógł ukształtować Twoją osobowość, to sen o nim może świadczyć o tym, że jakiś aspekt jego charakteru wpłynął na Twój.

  Kiedy śnisz, że wujek jest niewiarygodny, to ostrzeżenie, że ktoś bliski nie dotrzyma obietnic lub obowiązków wobec Ciebie, a to sprawi, że poczujesz się bezbronny.

  Jeśli we śnie Twój wujek nie jest w stanie poradzić sobie z sytuacją, zwiastuje to, że jest w Tobie coś, co uniemożliwi Ci robienie postępów w życiu. Może to być coś z przeszłości, czym powinieneś się zająć, zanim odbije się to na Twojej przyszłości.

  Sen o wujku rozmawiającym z Tobą

  Jedna ze interpretacji snu o wujku rozmawiającym z Tobą mówi o znaczeniu rodziny i o tym, jak może Ci pomóc w trudnych czasach.

  Twój wujek we śnie odzwierciedla silną postać męską w Twoim życiu, rodzaj mężczyzny, który może Cię prowadzić i wspierać, gdy najbardziej tego potrzebujesz. Może też obrazować kogoś, kto Cię chroni i pomoże Ci w każdej trudnej sytuacji.

  Advertisements

  Dlatego tego rodzaju sen może sugerować, że pomoże Ci w razie potrzeby lub że zawsze będziesz mógł poprosić go o radę lub wskazówki. Może to być również oznaka tego, że chce Ci coś powiedzieć, lecz z jakiegoś powodu postanowił tego teraz nie robić.

  Alternatywnie, znaczenie tego snu może być również całkowicie niepowiązane z Twoim wujkiem. Czasami interpretacja snów, w których rozmawiasz z kimś, nie ma nic wspólnego z osobą ze snu, a zamiast tego może dotyczyć czegoś zupełnie innego.

  To dlatego, że rozmowa we śnie opisuje komunikację, zarówno werbalną, jak i niewerbalną, co wskazuje, że najprawdopodobniej Twoja podświadomość chce Ci coś przekazać.

  Może to być coś tak prostego, jak potrzeba zapewnienia o czymś lub czegoś głębszego, takiego jak problem, który wymaga rozwiązania lub konflikt, który wymaga złagodzenia.

  Kiedy śnisz o tym, że ktoś z Tobą rozmawia, ważne jest, byś pamiętał, że nie zawsze chodzi o to, co osoba ze snu mówi – chodzi również o to, jak to mówi i jaki jest jej język ciała.

  Advertisements

  Sen o kłótni z wujkiem

  Jeśli masz sen o kłótni z wujkiem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że jesteś sfrustrowany przez ludzi z Twojego otoczenia. Być może wydaje Ci się, że nie traktują Cię sprawiedliwie lub nie słuchają Twojego punktu widzenia.

  Możliwe, że ktoś powiedział Ci coś o Tobie, a to sprawiło, że poczułeś się źle lub byłeś zły.

  Inna interpretacja snu o kłótni z wujkiem mówi o tym, że sen jest oznaką tego, że jesteś niezadowolony ze swojego stylu życia.

  Najpewniej czujesz się zablokowany lub uwięziony w niektórych obszarach swojego życia, a ten sen może być interpretowany jako wskazówka, że powinieneś dokonać zmian, by móc poczuć się spełnionym we wszystkich dziedzinach życia.

  Kłótnia z wujkiem we śnie wskazuje także, że czujesz się sfrustrowany czymś, lecz nie chcesz się z tym zmierzyć. Możliwe, że zbyt długo unikałeś radzenia sobie z problemem, a teraz powrócił, by Cię prześladować.

  Advertisements

  Jeśli chcesz rozwiązać ten problem w prawdziwym życiu, powinieneś stawić mu czoła i poradzić sobie z nim bezpośrednio, by móc zostawić go za sobą.

  Sen o tym, że Twój wujek jest zły

  Wujek mogą odzwierciedlać autorytety w Twoim życiu. Często obrazuje osobę, która jest starsza, silniejsza lub mądrzejsza od Ciebie.

  Jeśli śnisz o tym, że Twój wujek jest zły, to znak, że odczuwasz pewien rodzaj gniewu wobec jednego lub więcej członków rodziny.

  Być może doświadczasz jakiegoś konfliktu z nimi i może to być wywołane niedawną kłótnią lub problemem, który Was dotknął.

  Gdy we śnie Twój wujek jest na Ciebie zły, pokazuje to, że czujesz się winny z powodu czegoś, co zrobiłeś lub czego nie zrobiłeś. Być może jesteś bliski popełnienia błędu, jeśli będziesz kontynuował obraną ścieżkę, a ten sen próbuje Cię przed tym ostrzec.

  Advertisements

  Sen o pocałowaniu wujka

  W snach możesz doświadczyć wielu różnych rodzajów pocałunków, a każdy z nich ma inne znaczenie:

  1) Pocałunek między mężem a żoną opisuje miłość, zaangażowanie i pasję do siebie nawzajem.

  2) Pocałunek między dwojgiem ludzi, którzy nie są romantycznie związani, odzwierciedla lojalność lub przyjaźń między nimi.

  3) Pocałunek od osoby, której nie znasz zbyt dobrze, wskazuje na pociąg do tej osoby, lecz niekoniecznie na romans.

  4) Pocałunek w policzek to oznaka platonicznej miłości lub uczucia między przyjaciółmi lub członkami rodziny.

  Advertisements

  5) Namiętny pocałunek w usta może ukazywać pożądanie seksualne i pożądanie wobec kogoś.

  W tym przypadku miałeś sen o pocałunku z wujkiem, co pokazuje, że masz z nim dobre relacje, a Twoja więź z nim jest silna.

  Alternatywnie, taki sen może być też oznaką Twojego pragnienia silniejszej więzi z innymi członkami rodziny, gdyż obecnie jesteś nieco samotny lub odizolowany.

  Sen o przytulaniu wujka

  Przytulenie wujka we śnie wskazuje na bezpieczeństwo, miłość i wzajemne zrozumienie. Możliwe, że będziesz musiał stawić czoła trudnym sytuacjom w swoim życiu, lecz Twój wujek będzie Cię wspierał.

  Sen podpowiada także, że jesteś gotowy do podjęcia się większej odpowiedzialności i nie czujesz już potrzeby polegania na innych w celu uzyskania pomocy.

  Advertisements

  Sen o tym, że wujek daje Ci pieniądze

  Sen, w który Twój wujek daje Ci pieniądze, zapowiada, że już niedługo czeka na Ciebie nowa szansa. Powinieneś skorzystać z tej okazji i jak najlepiej ją wykorzystać.

  Ten sen może także odzwierciedlać Twoje uczucia dotyczące tego, jak bardzo inni cenią Twoją pracę i opinię. Przykładowo, jeżeli w tym śnie otrzymałeś dużo pieniędzy, może to być znak, że inni ludzie mają wielki szacunek dla Ciebie i Twojej etyki pracy.

  Jeśli jednak w tym śnie Twój wujek dał Ci tylko trochę pieniędzy, może to ostrzegać, że inni ludzie tak naprawdę nie dbają o to, co masz do powiedzenia.

  Sen o uderzeniu swojego wujka

  Sen, w którym uderzyłeś wujka, ukazuje, że w Twoim życiu są ludzie, którzy próbują Cię zranić lub podważyć. Powinieneś stanąć w swojej obronie i nie pozwolić, by inni Cię wykorzystali.

  Jeśli we śnie to wujek Cię uderzy, może to obrazować problem, który narasta od pewnego czasu i osiągnął teraz swój szczyt. Może to też oznaczać, że ktoś z rodziny w jakiś sposób Cię zawiódł.

  Advertisements

  Sen o wujku rozmawiającym z Tobą

  Wujkowie, którzy odeszli, często mogą pojawiać się w snach, gdy ich siostrzenice lub siostrzeńcy potrzebują pomocy w czymś ważnym w ich życiu.

  Dlatego ten sen może być oznaką tego, że potrzebujesz porady, wskazówek lub wsparcia. Być może kwestionujesz własne decyzje i poszukujesz pocieszenia u innych ludzi.

  Sen o martwym wujku, który Ci coś daje

  Znaczenie snów o zmarłych członkach rodziny może być złożone i różnić się w zależności od osoby. Możliwe, że miałeś taki sen, gdyż opłakiwałeś śmierć swojego wujka, a może nadal zmagasz się z tą stratą i chcesz zrozumieć, jak sobie z tym poradzić.

  To sen jest najczęściej postrzegany jako zapowiedź tego, że w Twoim życiu pojawią się nowe możliwości i powinieneś starać się jak najlepiej je wykorzystać.

  Sen o płaczącym wujku

  Kiedy śnisz o tym, że Twój wujek płacze, może to być wywołane tym, że niedawno doznał jakiejś traumy emocjonalnej lub dlatego, że z jakiegoś powodu jest na Ciebie zły. Może to też oznaczać, że jest coś w Tobie, co powinieneś zmienić lub zaakceptować.

  Advertisements

  Inna z możliwości wskazuje, że wujek czuje się winny z powodu czegoś, co zrobił lub powiedział, a co Cię skrzywdziło. Jeśli tak było, to nadszedł czas, by Cię przeprosił, byś mógł mu wybaczyć i ponownie ruszyć do przodu ze swoim życiem.

  Sen o chorym wujku

  Sen o chorym wujku może być odzwierciedleniem Twoich zmartwień i obaw o przyszłość. Możliwe, że zamartwiasz się o zdrowie niektórych członków rodziny lub obawiasz się, czy będziesz w stanie się nimi zająć, jeśli kiedykolwiek będą potrzebować Twojej pomocy.

  Być może czujesz się również przytłoczony okolicznościami, które wydają się być poza Twoją kontrolą.

  Sen o tym, że Twój wujek uśmiecha się do Ciebie

  Wujkowie są często przedstawiani jako osoby, które mają więcej doświadczenia w życiu, więc kiedy pojawiają się w naszych snach, powinniśmy zwracać na nich uwagę, gdyż mogą nas czegoś nauczyć.

  Jeśli sen jest przyjemny, a wujek uśmiecha się do Ciebie, może to ukazywać, że jesteś obecnie szczęśliwy i zadowolony ze swojego życia.

  Advertisements

  Sen o tym, że odwiedza Cię wujek

  Gdy we śnie wujek Cię odwiedza, zazwyczaj pokazuje to, że czujesz się zaniedbany lub niekochany. Być może masz problemy w pracy lub w życiu osobistym, a to wywołuje stres.

  Spróbuj znaleźć czas na relaks i odpocząć od presji życia. Poświęć trochę czasu, by robić to, co sprawia, że jesteś szczęśliwy i nie pozwól, by inni przeszkadzali w zabawie.

  Bądź w kontakcie z przyjaciółmi i członkami rodziny, by wiedzieli, że są dla Ciebie ważni. Nie zapominaj o nich, gdyż zawsze będą przy Tobie, gdy nadejdą ciężkie czasy.

  Sen o zabiciu swojego wujka

  Sen o zabiciu wujka jest oznaką tego, że nie jesteś gotów zaakceptować tego, co dzieje się w Twoim życiu. Nie podoba Ci się obecna sytuacja i chciałbyś ją zmienić. Nie jest to jednak takie proste i będziesz musiał walczyć o swoje prawa.

  Powinieneś także wziąć pod uwagę fakt, że czasami sny są tylko snymi i niczym więcej niż odbiciem naszych lęków lub myśli o przyszłości. Oznacza to, że istnieje duża szansa, że nic złego nie wydarzy się pomiędzy Tobą a Twoim wujkiem.

  Advertisements

  Sen o piciu z wujkiem

  Sen, w który pijesz z wujkiem, może zapowiadać koniec pewnej epoki. Pokazuje to, że masz wrażenie, że Twoje stare sposoby myślenia i zachowania nie są już ważne w Twojej obecnej sytuacji. Czujesz, że wyrosłeś z nich i jesteś gotowy, by przejść dalej.

  Ten sen może też odzwierciedlać brak osobistej wolności i chęć ucieczki od obecnej sytuacji.

  Jeżeli jesteś młodą osobą, ten sen może obrazować Twoje pragnienie bycia niezależnym od rodziców lub opiekunów.

  Sen o tym, że wujek Cię obraża

  Sen o tym, że obrażasz swojego wujka, świadczy o tym, że w Twojej obecnej sytuacji lub postawie jest coś, co powinieneś zmienić. Mogą istnieć pewne osoby, które są niezadowolone z tego, jak są przez Ciebie traktowane i chciałyby zobaczyć pewne zmiany.

  Ten sen może być też ostrzeżeniem, że oddajesz się swoim egoistycznym przyjemnościom i zostaniesz za to ukarany.

  Advertisements

  Sen, w którym to wujek obraża Ciebie, zwiastuje, że doświadczysz wiele irytacji przez zachowanie osoby, która była Twoim przyjacielem lub miała nim być.

  Sen o walce z wujkiem

  Sen o kłótni z wujkiem może wskazywać, że doświadczasz jakiegoś stresu w swoim życiu. Ten sen może być też odzwierciedleniem tego, co czujesz na temat więzi rodzinnych lub relacji z wujkiem.

  Sen o pogrzebie wujka

  Sen o pogrzebie wujka może zapowiadać koniec związku. Śmierć krewnego lub przyjaciela może być niezwykle traumatyczna, szczególnie, gdy nie byłeś w stanie pożegnać się z tą osobą w taki sposób, w jaki byś chciał.

  Kiedy masz sen o pogrzebie wujka, może to być oznaka tego, że pragniesz zostawić przeszłość za sobą i iść dalej ze swoim życiem.

  Advertisements